Киянин Микола Орлов, юрист за освітою, зробив свій будинок повністю енергетично автономним виключно за рахунок сонячних батарей та твердопаливних котлів. Сорок панелей на даху гаража загальною потужністю 10 КВт вистачає для домогосподарства. Вони працюють на третину потужності навіть у похмуру погоду, а вимикаються лише вночі.
Двоповерховий дім під Києвом Микола Орлов будував десять років. Про «зелену» енергетику замислився минулої зими, коли дізнався про вартість під’єднання до газової мережі. Чоловік зауважує, що перехід на тверде паливо і сонячну систему підігріву води врятували його родину від великих комунальних платіжок.
«Для того, щоб провести газ, з нас просили 10 тис доларів. Твердопаливний котел буде коштувати дещо дорожче, ніж газовий, але це не порівняти із такою сумою», — говорить Микола Орлов.
Тепер у коморі будинку замість газової труби запаси дерев’яних пелет, а поруч із котлом стоїть бак, у який потрапляє нагріта сонцем вода. Усі процеси контролює комп’ютер.
Однак, перехід на екологічно чисте та автономне опалення обійдеться доволі дорого. Сонячний колектор для води коштує з півсотні доларів. Вартість котла на деревині доходить до двох тисяч. Але найдорожче з усього сонячна електрика. На двоповерховий будинок знадобиться від п’яти тисяч доларів.
Хоча, як виявилося, просто під’єднати газ дорожче, ніж усе це разом узяте.
Портал Недвижимости Киева , новостройки.