В Україні зводитимуть тепле житло за канадською еко-технологією

Київський інститут будівельних конструкцій (ДП «НДІБК») провів випробування канадської технології будівництва малоповерхових будинків з панелей «Екопан» (EcoPan), повідомляє ukrcsb.com.ua

Як зазначають українські спеціалісти, «канадські будинки» відповідають найжорсткішим нормам з енергозбереження. Так, SIP-панель (Struktural Insulation Panel – структурна теплоізоляційна панель) товщиною 160 мм має опір теплопередачі R0=3,7 м2С/Вт. Примітно, що такі ж енергозберігаючі показники має комплексна стіна з піноблоків товщиною 400 мм, мінераловатного утеплювача — 100 мм і облицювальної цегли — 120 мм. 

На додачу, канадський будівельний матеріал напрочуд міцний. У ході проведеного у ДП «НДІБК» експерименту стінові панелі розміром 2500х1250 мм і товщиною 164 мм зруйнувалися при навантаженні 27,2 т/м п, а панелі перекриття розміром 2500х625 мм і товщиною 204 мм — при навантаженні близько 5 т/м2. Спеціалісти запевняють, що ці цифри свідчать про надзвичайну міцність плит, які можуть використовуватися при зведенні триповерхових і навіть п’ятиповерхових будинків. 

10.jpg

   Панель «Екопан» складається з двох вологостійких плит OSB (Orient Strand Board – орієнтована стружкова плита), між якими знаходиться шар утеплювача-звукоізолятора – екструдованого пінополістиролу товщиною від 100 до 200 мм. Пінополістирол та плити OSB з’єднуються між собою під високим тиском за допомогою клею. Встановлений з торців панелі дерев’яний брус дозволяє з’єднувати плити між собою та виконує роль каркасу будинку. В свою чергу плити OSB складаються з декількох шарів трісок довжиною до 14 см, кожен з яких укладається перпендикулярно попередньому. Як результат, SIP-панель має високі показники міцності та еластичності. 

7.jpg

   На додачу, канадський будівельний матеріал має невелику вагу – 1 квадратний метр плити важить від 18 до 30 кг. З панелей стандартного розміру 2,5х1,25 м, але різної товщини виготовляють стіни, перекриття та дах. Для «канадського будинку» підійде як стрічковий, так і стовпчастий фундамент. Також може застосовуватися фундамент з коротких гвинтових металевих паль, який на відміну від монолітного залізобетонного дозволяє відразу розпочати монтаж надфундаментних конструкцій. 
8.jpg
Незважаючи на стандартні розміри SIP-панелей, архітектор не буде обмежений при розробленні проекту — після узгодження планування та зовнішнього вигляду будинку робиться «розкрій» стін, перекриттів і даху на окремі панелі з урахуванням всіх необхідних отворів і конструктивних особливостей. Виготовлений на заводі комплект плит доставляється на будмайданчик – і за тиждень-два з готового будматеріалу збирається будинок. Невелика вага плит дозволяє здійснювати монтаж вручну 2-3 робітникам, кран потрібен лише при монтажі даху, який може бути покритий будь-яким матеріалом. За словами спеціалістів, панелі «Екопан» з’єднуються між собою за системою «шип-паз» з подальшим закріпленням шурупами-саморізами, металевими скобами або спеціальними закріплюючими елементами. Заповнення з’єднань монтажним герметиком запобігає утворенню «містків холоду». 
11.jpgФасади «канадського будинку» можна облицювати цеглою, оштукатурити чи оздобити сайдингом, всередині ж виробники панелей рекомендують обшивати стіни гіпсокартоном, аби підвищити пожежну безпеку житла. Збирати «канадський будинок», зауважують спеціалісти, можна у будь-яку пору року, головне – аби панелі не знаходились під відкритим дощем або снігом. Крім будівництва малоповерхових будинків, SIP-панелі можуть застосовуватися при надбудові мансардних поверхів та при реконструкції, підкреслюють фахівці.
9.jpgПримітно, що концепція SIP-панелі з’явилась у 1935 році у США. Канадці суттєво модифікували та вдосконалили технологію, яка нині відповідає найжорсткішим нормам з екологічності та енергозбереження та широко використовується для зведення приватних малоповерхових будинків у США, Канаді та Скандинавських країнах. 

Портал Недвижимости Киева , новостройки.

Оцените статью
Zastroy.com
Добавить отзыв