У Дніпропетровську почали будувати космодром

У Дніпропетровську почали будувати космодром

У четвер у Дніпропетровську почали будівництво випробувального комплексу «Сухий космодром». Діючий макет буде аналогом бразильського космодрому Алкантара. Це також буде перший у світі тренувальний космічний комплекс, де здійснюватимуть пробні «пуски» українських ракет-носіїв.

«Сухий космодром» називають першим за роки за роки незалежності України об’єктом, який буде забезпечувати роботу підприємств космічної галузі. Над його спорудженням, яке фінансує держава, працюватимуть одразу кілька великих підприємств міста: традиційно космічні «Південний машинобудівний завод» та Конструкторське бюро «Південне», а також машинобудівний «Дніпроважмаш».

Пусковий комплекс буде призначений для відпрацювання агрегатів і систем, створюваних дніпропетровськими ракетобудівниками, що беруть участь у спільному українсько-бразильського космічному проекті. Кілька років тому Україна і Бразилія домовились про співпрацю.

Відтак космодром у Дніпропетровську буде своєрідним діючим макетом пускового комплексу «Алкантара», що в Бразилії.

Ризиків при пусках буде менше

Українські фахівці вдома відпрацьовуватимуть підвезення ракети-носія до місця старту, оцінюватимуть поведінку ракети при вітрі різної сили тощо, щоб потім, при справжніх пусках в Бразилії, було менше ризиків і ексцесів.

Будівництво уже готують, розповів голова наглядової ради ВАТ «Дніпроважмаш» Олександр Зінов’єв.

«Активно готуємо зараз майданчик для будівництва. Дуже важливо, що це буде повністю створений тільки українськими виробничниками комплекс», – сказав керівник заводу.

Космічний комплекс – вирішення деяких земних проблем

А втім, від будівництва нового космодрому, окрім космічного, є й суто земний зиск, кажуть у міській раді, пише радіо свобода.Об’єкт дасть понад 10 тисяч нових робочих місць, а відтак і поповнення міського бюджету.

Отож місто обіцяє сприяти будівництву, навіть зробило певні пільги для підприємств-учасників проекту, сказав міський голова Іван Куліченко.

«Виконком ухвалив рішення: ми дали певні преференції щодо відрахувань до міського бюджету, хоча місту і самому треба гроші позаріз. Але ми розуміли, як важко колективу з середньою зарплатнею в 2 тисячі 100 гривень. Дніпропетровськ був і буде космічною столицею», – заявив міський голова.

До фундаменту нового космічного об’єкту заклали капсулу з посланням майбутнім поколінням ракетобудівників.

Відкриття ж космодрому запланували на середину наступного року. Якщо все вдасться, це буде подія міжнародного значення, кажуть учасники проекту: Україна ще раз підтвердить свій статус потужної космічної держави.Качественный полиуретановый лак для любой древесины.

Оцените статью
Zastroy.com
Добавить отзыв