img 82827

  Мешканцi примарного будинку мають прописки навiть у церквi, бо у їхнє житло прописати не можна.

 
  У шахтарському мiстi Антрацит на Луганщинi мешканцi 16-квартирного будинку не можуть узаконити своє житло, йдеться у сюжетi ТСН. Недобудований будинок залишився на балансi закритої шахти. Готовнiсть житла — майже стовiдсоткова, лишилося провести електрику. Роботи на мiсяць, але виконати її не можуть вже чотири роки.

Примiром, однi з мешканцiв будинку-примари — колишнiй шахтар iз родиною — тепер прописаний у церквi. У гуртожитку, де колись i жив гiрник, вiдкрили храм.

Але змiнити прописки чоловiк не може, бо ж мешкає в будинку, якого за документами нiбито i не iснує. Оформити папери на житло неможливо: будинок i досi не впровадили в експлуатацiю. Будинок зводили в так званий «господарчий» спосiб. Його будували самi працiвники шахти. Вiд початку робiт минуло вже двадцять рокiв, i чотири вiдколи мешканцям дому урочисто видали ключi вiд квартир.

«Нам в урочистiй обстановцi вручили ключi, розподiлили квартири. На червонiй подушечцi вручили ключi вiд квартир i у подарунок кожному мешканцю мiкрохвильову пiч», — розповiв мешканець будинку-примари Микола Косаркiн.

Щасливi новосели тодi ще не здогадувалися, що їхнi поневiряння тiльки починаються. Бо ж iз ключами їм не дали ордерiв.

А ввiмкнути мiкрохвильовку нiкуди, бо дiм досi не електрифiкували. Пожильцi будинку уклали угоду з копальнею — люди зобов`язалися зробити ремонт усерединi, а пiдприємство — впровадити дiм в експлуатацiю.

Люди свою частину угоди виконали, а от шахта нi. А рiк тому її взагалi закрили. Вiдтодi люди оббивають пороги чиновницьких кабiнетiв.

У мiськiй радi кажуть, що вiзьмуть будинок у комунальну власнiсть, щойно власник – вугiльне об`єднання — закiнчить будiвництво.

У вугiльному об`єднаннi, до складу якого входила закрита шахта, нiби тiльки й чекали на журналiстiв.

«Ми працюємо над цим питанням. Договiр вже укладений з пiдрядною органiзацiєю, яка буде прокладати. Нам залишилося тiльки провести туди електроенергiю. Всi вже закупленi матерiали. Буквально тиждень, i ми завершимо цi питання», — запевнив заступник генерального директора ДП «Антрацит» Сергiй Саєнко.

Проте люди обiцянкам уже не вiрять, бо чують їх уже чотири роки поспiль.

Качественные современные душевые кабины по доступной цене.